Salesiánský ples 2024

27.1.2024, KD Vltava, Č. Budějovice , Autor: Jan Lechner

V sobotu 27. ledna se uskutečnil 32. Salesiánský ples v KD Vltava v Českých Budějovicích.
Tradice salesiánských plesů trvá přes tři desítky let. Jako vždy byl i letos ples tematicky zaměřený – letošním mottem bylo „Mít velké srdce“. Téma je reakcí na dramatické, náročné a někdy i nelidské události, které se dějí kolem nás. Návštěvníci mohli hlavní myšlenku plesu podpořit tím, že napsali své přání nebo vzkaz pro někoho, kdo je pro ně důležitý. Texty pak byly umístěny na velkém dřevěném srdci v předsálí. Ze vzkazů pak byli vylosováni 3 výherci, kteří vyhráli věcné ceny.

Organizátoři letos připravili originální program pro všechny generace, a zvláště pak pro mládež. Předtančení obstarala děvčata z kroužků Pompony, Mažoretky a Zumba, které pořádá Salesiánské středisko. Kapela MP3 pak hrála po celý večer hudbu různých žánrů k tanci i poslechu. Nechybělo tradiční „představení o desáté“. Tím bylo tentokrát (v souladu s tématem plesu) tepající srdce tvořené návštěvníky plesu. Srdce bylo rozděleno na čtyři kvadranty a pod choreografickým vedením se tanečníci v každém kvadrantu pohybovali určitým daným způsobem a vytvářeli tím různé obrazce.
Výtěžek letošní tomboly je určen na modernizaci dolního sálu na faře sv. Vojtěcha ve Čtyráku. Tento sál je důležitým místem setkávání a probíhají v něm mimo jiné kroužky Angličtina pro děti, Art malování a Jóga. Sál je využíván i jako zázemí některých příměstských táborů, pořádaných Salesiánským střediskem České Budějovice o jarních i letních prázdninách.
32. Salesiánský ples v Českých Budějovicích se opravdu vydařil, už teď se těšíme na ten příští!

Video „tepajícího srdce“

 

Text: Barbora Matulová
Foto: Jan Lechner