Nabídka nemovitostí

Biskupství českobudějovické nabízí k prodeji následující nemovitost:

  • Prodej rodinného domu v Sedlici

Podrobnosti k nabídce a fotodokumentaci najdete níže.

PRODEJ NEMOVITOSTI V k. ú. SEDLICE U BLATNÉ, OBEC SEDLICE

MINIMÁLNÍ PRODEJNÍ CENA 4,900.000,- Kč

(Tuto nemovitost nabízíme také na SREALITY.CZ na odkazu ZDE)

Nabízíme k prodeji nemovitost ve vlastnictví Římskokatolické farnosti Blatná v k. ú. Sedlice u Blatné, a to pozemek st. č. 384 o výměře 461 m2, jehož součástí je stavba č.p. 297, rodinný dům a garáž, dále pozemek ve funkčním celku parc. č. 1189/16 o výměře 410 m2, orná půda, způsob ochrany nemovitosti: zemědělský půdní fond (ve skutečnosti zahrada). Dům je postaven v 70. letech minulého století, od té doby bez rekonstrukce, či větších oprav. Objekt je podsklepený s půdním prostorem v podkroví. Obytné přízemí sestává z kuchyně, dvou pokojů, koupelny, wc a chodby (obytná plocha cca 65 m2). Vytápění je akumulačními kamny, případně kamny na dřevo v kuchyni. Objekt je napojen na obecní vodovod, kanalizaci a elektřinu. Přípojka plynu není, jde pouze kolem.

Fotodokumentaci, ortofotografie a územní plán najdete níže.

Vlastník si vyhrazuje vybrat nabídku, která mu nejlépe vyhovuje a odmítnout všechny nabídky. Nabídky je nutno zaslat na níže uvedený e-mail nejpozději do 20. 8. 2023. Po tomto termínu budou vyhodnoceny nabídky. Do předmětu nabídky uvést „Prodej RD Sedlice“, musí být uvedený kupec, kontakty (e-mail, telefonní číslo, adresa), cena, způsob financování.

Město Sedlice má 1268 obyvatel a nachází se v Blatenské pahorkatině na cestě mezi Blatnou a Strakonicemi. Je známo dlouholetou tradicí paličkování krajek. Největšího rozkvětu dosáhlo krajkářství v 19. a počátkem 20. st., kdy se paličkovalo i v okolních vesnicích. Sedlické krajky se těšily veliké oblibě, byly proslulé svou kvalitou a traduje se, že až z Bavor přijížděli kupci, kteří si zde nechávali paličkovat čepce ze zlatých nití, ke kterým se ještě na obrubu přidávaly tylové krajky.

Občanská vybavenost: Vodovod v obci: ANO; Kanalizace v obci: ANO; Plynofikace v obci: ANO; Autobus: ANO; Vlak: ANO; Pošta: ANO; Škola: ANO; Zdravotnické zařízení: ANO; Základní škola: ANO; Policie: NE; Obchod: ANO; Knihovna: ANO

Turistické zajímavosti v okolí: Sedlicí prochází červená turistická značka. Severozápadním směrem se po ní dostanete do Blatné. Zde je celá řada pamětihodností, vodní zámek s parkem, kostel Nanebevzetí Panny Marie a další. Na opačnou stranu červená značka vede podél rybníků až do okresního města Písku. Okolí Sedlice je protkáno mnoha cyklostezkami.

Blízké okolí: Blatná, Lnáře – zámek a tvrz, Paštiky – kostel sv. Jana Křtitele, Kocelovice – kostel sv. Bartoloměje, Kadov – farní kostel sv. Václava, tvrz, kaple s hraběcí hrobkou.

Prohlídky nemovitosti je možné domluvit s panem Josefem Zábranským, t. č. 731 402 987

Zasílání nabídek a další dotazy: paní Markéta Vlčková, t. č. 380 420 327, e-mail: vlckova@bcb.cz             

Fotografie (pro zvětšení klikněte na obrázek):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapy (pro zvětšení klikněte na obrázek):

územní plán

sítě

půdorys domu

přehledka

mapa

 

 

 

 

 

Sledujte tuto stránku – průběžně ji aktualizujeme!