Ubytování v diecézi

Plakát s nabídkou ubytování ve vysokém rozlišení si můžete stáhnout klinutím na obrázek níže.

 

Pro různé druhy pobytů (duchovní, turistické aj.) je možné v Českobudějovické diecézi využít následujících odkazů, kde jsou uvedeny podrobnější informace, týkající se konkrétního místa.

Klášter Congregatio Jesu Štěkeň

Klidné prostředí v zámeckém parku, možnost pobytu a duchovního ztišení.

Zámek se nachází mezi Strakonicemi a Pískem v městysu Štěkeň. Nabízí ubytování, stravování, možnost konání oslav, svateb, koncertů, školení firemních akcí, dovolených. Otevřeno je celoročně s možností prohlídky zámku s výkladem. Památný pokoj Karla Klostermanna, šumavského spisovatele, který zde strávil několik posledních let života. K zámku přiléhá anglický park, ve kterém najdete 300 let staré duby plazivé. V jejich stínu odpočíval i císař František Josef I. při svém pobytu na zámku.
Z parku je to jen kousek k jezu na řece Otavě. Malebné údolí svírá ve své náručí městys, jeho klidný život potvrzují dlouhodobě obydlená hnízda čápů. Klidného prostředí je možné využít ke konání duchovních cvičení (exercicie, duchovní obnova). V zámku se pravidelně konají i zajímavé koncerty.

Webové stránky: congregatio-jesu.tode.cz

Dům sv. Vintíře – Dobrá Voda u Sušice

Dům českoněmeckého setkávání, jehož patronem je misionář, diplomat a světec – svatý Vintíř, se nachází v krásné šumavské přírodě s okouzlujícím výhledem do dalekého kraje.

Dům sv. Vintíře býval původně farou na Dobré Vodě u Hartmanic. V roce 2002 byla fara zrekonstruována a nyní tento objekt slouží jako dům pro společné sdílení Čechů a Němců, pro exerciční a vzdělávací účely a pro odpočinek a relaxaci.
U nás jsou vítáni všichni hosté, zvláště poutníci a účastníci poutí ke světci Vintířovi, dále návštěvníci kostela sv. Vintíře, bývalí obyvatelé nádherného okolí a všichni turisté a milovníci přírody. Dobrá Voda je východiskem pro mnoho krásných vycházek Šumavou. V zimě je v okolí množství běžeckých stop, nejbližší lyžařský areál nad obcí Hartmanice je vzdálen necelé 2 kilometry.

Více informací na webových stránkách www.vintir-dum.eu

Adresa:
Dobrá Voda u Hartmanic č.p. 4
Hartmanice 342 01

Kontaktní osoby: Zdena Vacherlonová a Václav Volenec
Telefon: +420 376 593 226
Mobil: +420 777 784 347, +420 604 403 269
Web: www.vintir-dum.eu
E-mail: vintirdum@gmail.com