Fotogalerie

Č. BUDĚJOVICE: Popeleční středa

Č. BUDĚJOVICE: Popeleční středa

Popeleční středou 22. února 2023 vstoupili křesťané do postní doby, která potrvá až do odpoledne Zeleného čtvrtka (6. dubna). Jejím smyslem je prožívání a prohlubování tajemství křestního zasvěcení v souvislosti s velikonočním tajemstvím Krista. V českobudějovické katedrále sv. Mikuláše sloužil od 17:00 mši svatou s udělováním popelce diecézní biskup Mons. Vlastimil Kročil. Článek z letošního obřadu najdete ZDE.

22.2.2023
Autor: Petr Samec
ZLATÁ KORUNA: IV. setkání varhaníků

ZLATÁ KORUNA: IV. setkání varhaníků

Čtvrté Setkání varhaníků (nejen) českokrumlovského vikariátu potěšilo i vzdělalo. Na dvacet varhaníků z Prachaticka, Budějovicka a Českokrumlovska se sešlo v sobotu 11. února ve Zlaté Koruně. V prostorách místní školy jsme vyslechli inspirativní přednášku strahovského premonstráta a špičkového varhaníka P. Christiana Martina Pšeničky na téma „Doprovod mše svaté v průběhu liturgického roku“. Dozvěděli jsme se mi jiné i to, že varhaník mši pouze nedoprovází, nýbrž se jí také velmi aktivně...

11.2.2023
Autor: Antonín Švec
Č. Budějovice: Svátek Uvedení Páně do chrámu

Č. Budějovice: Svátek Uvedení Páně do chrámu

Ve čtvrtek 2. února 2023 slavil českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil společně s řeholníky, řeholnicemi a zasvěcenými osobami Svátek Uvedení Páně do chrámu (lidově Hromnice) a Světový den zasvěceného života. Mše svatá byla zahájena obřadem žehnání svící před kaplí Smrtelných úzkostí Páně a pokračovala v katedrále sv. Mikuláše. Homilii pronesl Cyril Vojtěch Kodet OCarm Th.D.

2.2.2023
Autor: Marie Košinová / Člověk a víra