První zvonění nových zvonů v Kašperských Horách

10.9.2021, Kašperské Hory, Autor: Jiřina Panušková

V pátek 10. 9. 2021 se v Kašperských Horách konala krásná akce: první zvonění nových zvonů. Po téměř osmi desítkách let se do tohoto šumavského města vrátily zvony pro věž hlavního kostela sv. Markéty. Prvnímu zvonění předcházela mše sv. vedená Mons.  Charlesem D. Balvem, apoštolským nunciem v ČR. Při této příležitosti byla požehnána i nová vlajka města Kašperské Hory.

Nové zvony byly pořízeny díky projektu „Zvony pro Šumavu“ a rozsáhlé veřejné sbírce z iniciativy místního Šumavského kulturního spolku a Nadace Blížksobě. Tři nové zvony byly slavnostně požehnány českobudějovickým světícím biskupem Mons. Pavlem Posádem 8. srpna 2021 při tradiční poutní slavnosti Panny Marie Sněžné za účasti široké veřejnosti, domácích i zahraničních hostí včetně německého vyslance v Praze Dr. Hanse-Petera Hinrichsena. Na věž kostela sv. Markéty byly zároveň umístěny také 2 zrestaurované historické zvony, které pocházejí z místního kostela sv. Mikuláše.

Více informací o nových zvonech v Kašperských Horách a fotografie ze slavnostního žehnání najdete v článku na odkazu ZDE.