Kapela Street Wings uzavře projekt Křesťanské Povltaví

19.07.2019 Miroslav Bína

28. 7. 2019, České Budějovice; Rodinný koncert španělské kapely Street Wings ukončí celoměstskou výstavu „Domov jménem rodina“ a současně ojedinělý projekt Křesťanské Povltaví. Ten veřejnosti prostřednictvím 12 akcí představil křesťanské Velikonoce.

Výstava nabídla unikátní portréty více než desítky velkých pěstounských rodin nejen z naší diecéze. Navázala tak na téma Národního týdne pro rodinu 2019: „Rodina má cenu“.

„Koncert je součástí projektu Křesťanské Povltaví, který je novým produktem cestovního ruchu v Jihočeském kraji a je spolufinancován městem České Budějovice,“ popisuje otec Tomas van Zavrel, předseda Spolku Most-České Budějovice, který je pořadatelem akce a pokračuje: „Tento koncert dovršuje 12 akcí, na něž jsme zvali návštěvníky a obyvatele města.“

Česko-španělská kapela Street Wings již řadu let navštěvuje ČR a oblíbila si zvláště jihočeský kraj. Jedná se o folkovou skupinu s celtic rockovým stylem. Mezi nástroje, které používá, patří housle, dudy, flétny, kantele (finská harfa), kytara, basa, bicí nebo cajón (jihoamerický perkusní nástroj). Členové Street Wings jsou David Castro (kytara, zpěv), Juan Luis Alonso (dudy, flétny, kantele), Javier Celada (dudy, flétny), Jitka Kubešová (housle, mandolína), Ricardo Tirado (basa), Vicente Hervás (bicí, cajón).

Kapela Street Wings vznikla v říjnu 2010 v Madridu, kdy se setkalo pět mladých hudebníků se stejným záměrem tvořit vlastní hudbu na profesionální úrovni. Street Wings přichází s neobvyklým hudebním stylem spojením folku, rocku a keltské hudby. Svůj repertoár tvoří z vlastních zpívaných a instrumentálních písní, nabízí však i úpravu irských či galicijských tradicionálů. Každý ze členů kapely má hojné zkušenosti z předchozích projektů, a tak není divu, že společně hrají s velkým nasazením a energií. Kapela jako jediná ve Španělsku využívá nástroj kantele, jinak nazýván finskou harfou. Skupina vydala několik CD. Street Wings dosud účinkovali na důležitých folkových i rockových festivalech ve Španělsku, Itálii, Dánsku, Belgii, Baskicku, Rakousku a v České republice.

(Zdroj: Spolek Most-České Budějovice)

Přehled akcí projektu Křesťanské Velikonoce v Českých Budějovicích

Čtěte také: