Jan Voběrek představí portréty pěstounských rodin

06.05.2019 Miroslav Bína

12. 5. 2019, České Budějovice; Celoměstská putovní fotografická výstava „Domov jménem rodina“ přiláká na zajímavá místa centra krajského města a jeho bezprostředního okolí. Benefiční a v pořadí šestá akce projektu Křesťanského Povltaví je tematicky zaměřená na pěstounské rodiny.

Cílem benefiční aktivity je přivést návštěvníky města na nejrůznějších zajímavá místa centra Českých Budějovic a jeho bezprostředního okolí. Podnětem k putování budou fotografie známého jihočeského fotografa Jana Voběrky, které pod společným jmenovatelem „Domov jménem rodina“ představí unikátní portréty více než desítky velkých pěstounských rodin nejen z našeho kraje. Tím výstava navazuje na téma Národního týdne pro rodinu 2019: „Rodina má cenu“. Fotograf Jan Voběrek velmi pečlivě vybral 11 míst nejen v historickém jádru Českých Budějovic, kde jeho dílo nejlépe vynikne. Návštěvníci budou mít k dispozici publikaci, ve které bude také plán města s vyznačením konkrétních zastavení. Mohou tak při svém putování poznávat i ta místa, která nejsou běžně komerčně přístupná. Tato publikace bude distribuovaná prostřednictvím facebookových stránek projektu, webových a facebookových stránek města a Informačního systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje, informačních středisek, a bude také k dispozici na stojanech s vystavenými fotografiemi.

 

Vernisáž symbolicky na Den matek

Celoměstská fotografická výstava bude oficiálně zahájena vernisáží v Den matek, v neděli 12. května v 16.00 hodin, v Křesťanském rodinném centru Petrklíč, Žižkova 250/4, České Budějovice. Část fotografií bude vystavena společně, před jejich přemístěním na vybraná místa. Pro rodiče bude připraveno překvapení a pro jejich miláčky Kolotoč pohádek od loutkového divadla Já to jsem, v podání Jaroslava Marčíka a Evy Marčíkové ml. Vstupné je dobrovolné.

Ve 20.00 hodin začne v kostele Panny Marie růžencové, Žižkova 250/4, České Budějovice Večer chval při svíčkách s kapelou FamilyBand s důrazem na Svátek matek. Vstupné dobrovolné. Výstava v různých veřejně dostupných prostorách ve městě potrvá od do 28. července 2019, kdy bude zakončena benefičním koncertem skupiny Streetwings ze Španělska.

 

Projekt Křesťanské velikonoce v Českých Budějovicích je součástí nového produktu cestovního ruchu v Jihočeském kraji s názvem „Křesťanské Povltaví“ a je spolufinancován městem České Budějovice.

Křesťanské Velikonoce, které realizuje Spolek Most, nabídnou návštěvníkům města 12 akcí na nichž představí tradici Velikonočních svátků různými workshopy, koncerty, přednáškami, osobními setkáními či ojedinělou fotografickou výstavou. Součástí je také Svátek matek a Národní týden pro rodinu.

(Zdroj: Tomas Van Zavrel)

Přehled akcí projektu Křesťanské Velikonoce v Českých Budějovicích

Čtěte také: