Oslava 90. narozenin prof. K. Skalického

20.5.2024, Dům umění Č. Budějovice, Autor: Zdeněk A. Eminger a Dr. Petr Nohel

V pondělí 20. května 2024 se v českobudějovickém Domě umění uskutečnila oficiální oslava 90. narozenin česko-římského teologa, římskokatolického kněze, exulanta, spisovatele a dlouholetého univerzitního pedagoga Mons. Prof. Karla Skalického.
Na oslavu přišlo více než sto lidí a nenechali si ji ujít ani českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil, Dr. Zdeněk Mareš, Th.D., děkan katedrály sv. Mikuláše a biskup Mons. Antonín Basler.
Prof. Karlu Skalickému přišli blahopřát k jeho jubileu lidé z blízka i z daleka. Sympatický večer plný laskavých setkání trval tři hodiny, při nichž prof. Karel Skalický podepisoval knihu „Je vám to pojem?“, kterou mu vytvořili a věnovali jeho přátelé k 90. narozeninám.

Podrobný článek o prof. Skalickém najdete ZDE.

Na webové stránce www.karelskalicky90.cz najdete další informace k 90. narozeninám prof. K. Skalického. V budoucnu se tato stránka stane kmenovou stránkou pana profesora Skalického a nadace, která bude spravovat jeho myšlenkový odkaz. Zdrojem všech fotografií na této webové stránce je Dr. František Štěch.

Text: Zdeněk A. Eminger
Foto: Zdeněk A. Eminger a Dr. Petr Nohel