BOROVANY: Extrémní Křížová Cesta

31.3.2023, Borovany, Autor: účastníci EKC Borovany

Extrémní Křížová Cesta (EKC) je jednou z nejrychleji se rozvíjejících duchovních aktivit ve světě. Minulý rok se konala ve 25 zemích světa, 420 městech, měla 822 tras a více jak 100 000 účastníků.

Jedním z měst, ve kterých se konala EKC, jsou Borovany. Letos si mohli účastníci vybrat ze tří tras o různých délkách. Na Dobrou Vodu (40 km), do Kájova (45 km) a nově i do Českých Budějovic (41 km). Že zájem o tuto aktivitu roste, dokládá i fakt, že se na ni letos přihlásilo rovných 36 účastníků! Ne všem se sice podařilo projít celou zvolenou trasu, ale důležité je překonat sám sebe, vlastní pohodlí a vyrazit.

Cílem EKC je sáhnout si na dno svých vlastních sil a zažít Boží přítomnost. Jde o překonání vlastní komfortní zóny a odhodlání přijmout těžkou výzvu. Je to noční pochod v těžkých podmínkách s velkých fyzickým a duševním vypětím. Někdy je třeba sáhnout si až na hranice vlastních sil. Vpřed vás pohání jen odhodlání překonávat vlastní slabosti, omezení a pohodlnost. Nakonec změníte svůj vnitřní postoj, soustředíte se na Boží přítomnost a postupně se ve vás rodí odhodlání nést svůj vlastní kříž a být tu pro druhé.

Více se o EKC můžete dozvědět na oficiálních polských stránkách www.edk.org.pl, nebo na slovenských stránkách www.ekc.sk nebo na Facebooku „Extrémní Křížová Cesta Borovany“.

Připravil Lukáš Malík