BONI PUERI v Chrobolech

7.1.2023, kostel Narození Panny Marie, Chroboly, Autor: archiv Boni Pueri

Oblíbený a světoznámý soubor BONI PUERI přilákal 7. ledna 2023 na Tříkrálový koncert doslova davy návštěvníků a do poměrně velkého kostela Narození Panny Marie se všichni ani nevešli. Desítky lidí, kteří se už nedostali do kostela, stály po celou dobu koncertu před hlavním vchodem. Koncert byl úchvatný a stal se třešničkou na pomyslném vánočním dortu, na kterém jsme si všichni mohli pochutnávat.

Zazněly překrásné tóny českých vánočních koled, ale také AVE MARIA od Giulia Cacciniho, HALLELUJAH z oratoria Mesiáš, katalánská koleda FUM, FUM, FUM, ADESTE FIDELES, CAMPANAS DE BELÉN, CAROL OF THE BELLS, STILLLE NACHT a spousta dalších. Chlapci zpívali a tančili jak o život. Rozezpívali a roztleskali celý kostel. Koncert dirigoval Marek Štilec a klavírní doprovod zajistil Robert Fuchs.  I jim samozřejmě patří velký dík za krásný zážitek. Potlesk ve stoje od všech přítomných nebral konce a lidé z kostela odcházeli dojatí a plní radostných zážitků.

Chtěl bych touto cestou ještě jednou moc poděkovat všem, kteří nás podpořili a pomohli nám především s tím, aby si všichni přítomní odpočinuli, potěšili se, nebo třeba nabrali novou sílu a inspiraci do dalších dní nového roku 2023.

Petr Jan Juhaňák