Zveme školy do projektu Nulový hlad 

01.10.2019 Miroslav Bína

30. 9. 2019, Diecéze českobudějovická; Diecézní centrum pro katechezi zahájilo nový projekt do škol „Nulový hlad“ pro školní rok 2019/2020. Připravilo jej ve spolupráci s Young caritas a Diecézní charitou. Skupiny a školní kolektivy se mohu zapojit do 30. listopadu 2019.

„Našim cílem je seznámit děti s existující chudobou ve světě a pokusit se je motivovat k tomu, že i ony mají možnost změnit situaci lidí, kteří trpí nedostatkem stravy nebo se naopak stravují velmi nezdravě. Nejlepší způsob, jak na to, je začít sám/a u sebe,“ uvádí k programu Martina Fürstová z Diecézního centra pro katechezi.

ZERO HUNGER je druhým ze 17 cílů OSN pro udržitelný rozvoj, podporovaný všemi organizacemi OSN. Národy, soukromé společnosti a občané z celého světa pracují na dosažení cílů do konce roku 2030, počínaje vyřešením chudoby a hladu.
V rámci této mise bylo zahájeno mnoho zajímavých programů a většina z nich je zaměřena na rodiny a malé komunity. Téměř každá akce zahrnuje vzdělávání a sdílení informací a technologií. Studium je nejlepší způsob naučit se, jak využívat zdroje a zlepšovat životy lidí: studovat území, nové pěstební techniky, změny klimatu a to, co by mohlo ohrozit zdraví lidí.

Do projektu „Nulový hlad“, který probíhá od 30. září 2019 do 31. května 2020 se mohou přihlásit školní i jiné dětské kolektivy.

Jak na to?

1. krok: Seznamte se s organizací FAO a s projektem Nulový hlad.

2. krok: Přihlaste svoji třídu nebo skupinu do projektu na dck@bcb.cz do 30. 11. 2019.

3. krok: Vyberte si jednu nebo více aktivit z projektu a ty s dětmi uskutečněte.

4. krok: Jste – li škola v Českých Budějovicích nebo v nejbližším okolí, pozvěte si do školy pracovníky Diecézní charity, kteří Vám udělají workshop na téma chudoba a bohatství v jejich projektu Young caritas. Kontakt: youngcaritas@dchcb.cz

5. krok: Napište nám, jakou jste si vybrali aktivitu a jak se vám v ní dařilo na dck@bcb.cz.

6. krok: Přijměte pozvání na vyhodnocení projektu, které bude v květnu 2020, kde budete za svou práci odměněni. Termín a místo Vám včas upřesníme.

 

Informace o dalších akcích na https://prolidi.bcb.cz

(Zdroj: Diecézní centrum pro katechezi)

Přiložené soubory