Listopadový diecézní magazín

05.11.2018 Miroslav Bína

5. 11. 2018; Pohled do kalendáře nás, i přes babí léto, ujišťují, že podzim je tu. Listopadový magazín přináší ohlédnutí za zajímavými výročími v diecézi, nemluvě o svatováclavských slavnostech a svátku sv. Františka. Významný milník si připomněla farnost v Lštění, čtvrt století existence oslavila školka U sv. Josefa a kostel na Mouřenci stejný čas od vysvěcení.

Na mnoha místech proběhl den charity a jeden strávili společně také senioři. Prachatický vikariát podnikl podzimní pouť rodin do Čkyně a Diecézní charita získala významného podporovatele pro nový projekt dobrovolnictví. Věděli jste, že misijní pomoc z ČR míří do 19 zemí světa? Opět jste prokázali zájem, podporu a štědrost.

Biskup Vlastimil Kročil požehnal nový zvon pro farní kostel sv. Jana Nepomuckého v Sedleci u příležitosti 150. výroční jeho založení, setkal se se seniory a na začátku akademického roku celebroval mši svatou, tentokrát pro mladší ročníky. „Studium by vás mělo připravit především k tomu, abyste jednou mohli pomáhat odpovědně kultivovat společenský prostor, ve kterém budete žít“, vzkázal novým studentům teologické fakulty.

Nejen žáci, studenti a jejich rodiny v českobudějovické a plzeňské diecézi mohou využít pomoc nové Křesťanské pedagogicko-psychologické poradny. Čtěte rozhovor se zakladatelkou služby.

Čekají nás svátky neodmyslitelně spojené s plným stolem. Jídlo se však pro někoho stává životním strašákem. Poruchy vztahu k jídlu jsou skryté a jejich počet stoupá u stále mladší ročníků.

A máme po „dušičkách“. Krátké zamyšlení v tomto čase nabízí editorial Jana Kotouse.

Elektronickou plnobarevnou verzi zveřejníme v prosinci v sekci „Ke stažení/Časopisy„.

(Autor článku: Miroslav Bína)