Na „Dětské univerzitě“ budou hledat odpovědi na otázky

11.09.2019 Miroslav Bína

20. 9. 2019, České Budějovice; Již třetí ročník Dětské univerzity nabídne svým studentům možnost poznat vysokoškolské prostředí a společně s odborníky diskutovat nad tématy z oblasti teologie, filosofie, etiky či charitativní práce.

Dětská univerzita 2019; snímky: TF JU

„Dva roky Dětské univerzity TF JU, na kterých děti mohly společně bádat například o tom, zda existuje Bůh? nebo jaké to je být školákem v Africe, máme již úspěšně za sebou. V tomto roce se děti například naučí, jak mohou čelit nástrahám kybernetického prostoru, prozkoumají rituály ve světových náboženstvích a budou diskutovat o tom, proč chodíme do práce,“ řekla Veronika Blažek Iňová, koordinátorka projektu.

Celý projekt dětské univerzity odstartoval v roce 2017 experimentálním dnem nazvaným „Vědecky!“, kde si děti i lektoři mohli vyzkoušet, jak se jim bude společně pracovat. Teologická fakulta tak navázala na úspěšný univerzitní projekt „Dětská univerzita“, který otevřel zájemcům z řad dětí navštěvující 2. stupeň základní školy či nižší ročníky víceletých gymnázií.

 

Program zimního semestru 2019

  • 20. 9. Co všechno se dozvíme na Dětské univerzitě TF JU?
  • 18. 10. Nástrahy „onlajnu“
  • 15. 11. Proč jsou důležité otázky?
  • 6. 12. Rituály ve světových náboženstvích
  • 24. 1. 2020 Proč chodíme do práce?

 

Od října 2019 je pak tento kurz finančně podporován ze společného projektu EU a MŠMT, v rámci OP VVV, „Rozvoj JU – Kapacity pro VaV“, jehož součástí je podpora popularizace vědy a výzkumu na vysokých školách v České republice.

Více aktuálních informací o projektu se dozvíte na webových stránkách Teologické fakulty v nabídce Celoživotního vzdělávání, pod heslem „Dětská univerzita“. Rodiče, které tato nabídka zaujala, mohou své děti, navštěvující 2. stupeň základní školy nebo nižší ročníky gymnázia, přihlásit do 15. září 2019, a to na adrese: detskauniverzita@tf.jcu.cz.

(Zdroj: TF JU)