Církevní turistika se připravuje na sezonu

17.01.2019 Miroslav Bína

17. – 20. 1. 2019, Brno; Na brněnském výstavišti dnes začal tradiční veletrh cestovního ruchu Region tour. Také letos nechybí expozice se stánky církevní a klášterní turistiky v ČR. V rámci ní se prezentuje i českobudějovická diecéze.

Jana Ryjáčková a Jiří Vácha u nabídky českobudějovické diecéze; snímek: BCB

Pro nadcházející letní turistickou sezonu chceme připravit další ubytovací kapacity ve vybraných lokalitách a podpořit již fungující projekty“, uvedla Jana Ryjáčková z oddělení církevní turistiky českobudějovického biskupství.

Letošní nabídka podle ní zahrnuje např. poutní kostel Klokoty, který byl v loňském roce zařazený mezi Národní kulturní památky, Svatojánské muzeum v Nepomuku s expozicí uměleckých děl a devocionálií z období 18. – 20. století, věnovanou kultu sv. Jana Nepomuckého či Toulavu – poutní stezku, která propojuje tři historická poutní místa: Klokoty u Tábora, Bechyni a premonstrátský klášter v Milevsku.

Křížovou cestou se můžete vydat k poutnímu kostelu Maria Rast am Stein, obklopenému šumavskými hvozdy, k putování zve také poutní místo Křemešník a otevřené brány kostelů nabízí Písek.

Napříč diecézí mohou turisté již v řadě míst vybírat z rozmanité nabídky ubytování:

(Autor článku: Miroslav Bína)

Přiložené soubory