Chotěboř přivítá animátory, inspirují se pro práci ve farnostech

12.08.2019 Miroslav Bína

13. – 18. 8. 2019, Chotěboř; Tři stovky mladých věřících se zítra setkají v Chotěboři. Přijedou, aby načerpali inspiraci a naučili se dovednostem, které jim pomohou při práci v církvi a ve farnostech. Organizátoři, kteří jsou na místě od čtvrtka, dolaďují poslední přípravy.

Ilustrační snímek: Gabriela Nováková / Člověk a víra

Vylepit směrovky, připravit hlavní scénu, docvičit hudební doprovod. Těmto a spoustě dalších úkolů se v těchto dnech věnuje stovka členů přípravného týmu Celostátního setkání animátorů. Čas mají už jen do zítřka, kdy se místní Obchodní akademie a Sokolovna zaplní účastníky akce. Přijet jich má více než 250, doprovázet je budou čtyři desítky kněží, řeholníků a řeholnic a vystřídá se také šest biskupů.

Modlitba za setkání

Během šesti dní se budou mladí animátoři věnovat modlitbě, sportu a kultuře. Hlavním bodem programu však budou tzv. „laboratoře“ – dílny, ve kterých animátoři prohloubí a zdokonalí své znalosti v práci s médii, grafikou, přiučí se jak efektivně komunikovat, řídit svůj čas, vést společenství či scholu, modlit se nebo evangelizovat. Pozvání vést laboratoře a přednášky přijala více než stovka hostů. Od středy do pátku organizátoři připravili také kulturní program přístupný i veřejnosti. Vždy od 13.30 v areálu za Sokolovnou (v případě deště uvnitř) vystoupí jeden z hostů: zazní slam poetry Ellen Makumbirofy, kapela Way to go nebo bude k vidění divadlo Víti Marčíka.

Celostátní setkání animátorů je určeno mladým mezi 16 a 24 lety. Jeho cílem je inspirovat a motivovat mladé ke službě v církvi, posílit identitu animátora a nabídnout prostor pro rozvoj. Jeho program celý rok připravují zástupci Sekce pro mládež při České biskupské konferenci, ředitelé diecézních center a další dobrovolníci z řad kněží i laiků.

Jako delegát ČBK pro mládež na setkání zavítá také biskup Pavel Posád, který soustředění ukončí nedělní mší svatou.

Více informací: na webuFacebooku

(Zdroj: ČBK)

Přiložené soubory