ZVONY SE ROZEZNÍ ZA OBĚTI PANDEMIE

16.03.2021 Petr SAMEC

V pondělí 22. března 2021 uplyne jeden rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi. Česká biskupská konference se připojuje k občanské iniciativě „Minuta ticha“ a prosí duchovní správce, aby v pondělí 22. března od 12.00 hodin nechali znít kostelní zvony jako připomínku za oběti pandemie covid-19.

Ilustrační foto: Zleva primátor města Č. Budějovice J. Svoboda, sládek Budějovického Budvaru A. Brož a Otec biskup Vlastimil u zvonu „Budvar“ na Černé věži v Č. Budějovicích (25. května 2020); Foto: Radek Gális

V pondělí 22. března 2021 uplyne jeden rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi. V průběhu následujících dvanácti měsíců zemřelo v souvislosti s pandemií virového onemocnění covid-19 dalších více než dvacet tisíc našich spoluobčanů. Mnohé další oběti patrně nejsou zahrnuty ve statistikách. Je jisté, že počet se ještě zdaleka neuzavřel.

„Vyzýváme ke společné minutě ticha v pravé poledne v pondělí 22. března. Přispěje-li k této vzpomínce vyzvánění kostelních zvonů, připomínka památky obětí v médiích či důstojné a všech politických motivů prosté vzdání úcty obětem z úst veřejně působících osobností, budeme si jako společnost moci říct, že jsme nenechali zvítězit lhostejnost a nezájem o osudy druhých,“ stojí ve výzvě občanské iniciativy „Minuta ticha“, která tuto akci pořádá.

Česká biskupská konference se proto rozhodnutím předsedy ČBK připojuje k této občanské iniciativě, a prosí všechny duchovní správce, aby zajistili, že budou v pondělí 22. března 2021 v době od 12.00 hodin znít kostelní zvony jako připomínka a symbolické uctění památky zemřelých v souvislosti s touto nemocí a jako vyjádření podpory pozůstalým.

Doplňující informace k této iniciativě je možné najít např. na odkazu zde: https://www.facebook.com/minuta.ticha2021

Kontakt:

CSILIc. Monika Klimentová

vedoucí tiskového střediska České biskupské konference