Také v naší diecézi se 17. listopadu rozezní zvony

12.11.2020 Petr SAMEC

Foto: Petr Samec

Generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl vyzval farnosti v České republice, aby se v úterý 17. listopadu v 17 hodin a 11 minut jako připomínka na listopadové události v roce 1989 rozezněly kostelní zvony:

Za několik dnů si připomeneme 31. výročí pádu komunistického režimu a vykročení do svobodné společnosti. Také v letošním roce chceme tento den připomenout zvoněním na kostelní zvony.

Z pověření předsedy České biskupské konference, arcibiskupa Jana Graubnera, se tímto obracím na duchovní správce, aby zajistili, aby se v úterý 17. listopadu symbolicky v 17 hodin 11 minut rozezněly na několik minut kostelní zvony jako připomínka listopadových událostí roku 1989.

P. ThLic. Ing. Stanislav Přibyl, Th.D., CSsR

generální sekretář České biskupské konference

************

 

 

K výzvě ČBK se připojilo i město České Budějovice jako majitel nejznámější zvonice v jihočeské metropoli. „31. výročí pádu komunismu připomenou také zvony na Černé věži, které bude slyšet v úterý 17. listopadu,“ říká primátor Jiří Svoboda s tím, že budou zvonit čtyři zvony – Oktáva, Maria, Budvar a Marta. Zvony se rozezní od 17. hodiny a 11. minuty do 17. hodiny a 15. minuty. Na Černé věži bude zároveň vyvěšena státní vlajka. Přesně v 17:15 hodin pak Jihočeské divadlo Rozsvítí demokracii českou státní hymnou. Členové orchestru opery Jihočeského Divadla živě zahrají instrumentální provedení hymny ze střechy radnice Českých Budějovic.