PŘEDNÁŠKA: prof. Mark Regnerus „Budoucnost manželství?“

28.03.2022 Petr SAMEC

Ve středu 30. března navštíví České Budějovice profesor Mark Regnerus, americký sociolog z Texaské univerzity v Austinu. V rámci své přednášky se dotkne témat, jakými jsou stav rodiny, manželství a mezilidských vztahů v kontextu náboženství a moderní společnosti. Seznámí nás se svým výzkumem o prospívání dětí podle toho, jestli byly vychovávány svými rodiči žijícími v manželství, či v jiných formách soužití. Profesor Regnerus přijíždí do ČR na pozvání Aliance pro rodinu.

Málokdo zmapoval obrysy romantických vztahů v USA tak důkladně jako sociolog profesor Regnerus. Jeho akademické působení od roku 1995 ukazuje, jakým způsobem pojetí manželství formuje celou společnost včetně toho nejdůležitějšího, výchovy dětí. Za jednu z nejpalčivějších otázek dneška považuje profesor Regnerus to, jaká je budoucnost manželství ve světě, kde se redefinuje téměř vše a jak by na ni lidé, opírající se o křesťanské kořeny západní civilizace, měli reagovat.

“Profesora Regneruse jsme pozvali proto, že vnímáme stále větší tlak na redefinici manželství a rodiny. Jenže toto zahrávání si s uspořádáním lidské společnosti má velké dopady a nejvíc na ty nejkřehčí z nás, na děti. A ty jsou třeba v USA už dnes dobře vidět,” vysvětluje Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu a dodává: “Profesor Regnerus byl oceněn Americkou sociologickou asociací a zároveň se stal velmi kontroverzním. Zjistil totiž, že ne všechny změny, které progresivističtí aktivisté do legislativy protlačují, jsou tak růžové, jak slibovali.”

Akce se uskuteční ve středu 30. března od 18:00, v sále Národního památkového ústavu na Senovážném náměstí 6, České Budějovice. Vstupné je dobrovolné.

(tisková zpráva Aliance pro rodinu)