POZVÁNKA: Národní pochod pro život

29.03.2023 Petr SAMEC

V sobotu 15. dubna se uskuteční 21. ročník Národního pochodu pro život. Je to pochod na podporu života a rodiny organizovaný Hnutím Pro život ČR. Od rána bude v centru Prahy probíhat happening pro mladé. V 11:00 bude sloužena mše svatá v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Následně bude na Klárově připraven program pro děti i dospělé. Ve 14:30 odtud vyjde průvod přes Národní třídu na Václavské náměstí.

Foto: David Sís / Člověk a víra

Pochod pro život se koná pravidelně od roku 2001 pod záštitou Hnutí Pro život ČR. Hnutí podporuje ženy, které nečekaně otěhotněly a cítí se být nuceny k podstoupení umělého potratu. Je pro ně zřízena Linka pomoci a projekt Nesoudíme. Pomáháme, který je zaměřen mimo jiné na zlepšení informovanosti o nabídce pomoci.

Hnutí Pro život ČR momentálně usiluje o podporu vlády tak, aby rodičům ulehčila přijetí počatého dítěte, a to zvláště rodinám se třemi a více dětmi. Děti, které přicházejí do rodin jako třetí v pořadí, jsou nejčastěji potrácené. V ČR je ročně bezmála 15 tisíc dětí, které šanci nedostanou.

Videopozvánka na Národní pochod pro život: