Pozvánka na koncert „SVĚTLO PRO UKRAJINU“

09.05.2022 Petr SAMEC

V pátek 13. května 2022 od 18:00 hodin zazní v kostele sv. Rodiny v Českých Budějovicích koncert „SVĚTLO PRO UKRAJINU“. Vstupné dobrovolné.

„Koncert je součástí projektu Křesťanské Povltaví, který je produktem cestovního ruchu v Jihočeském kraji a je spolufinancován městem České Budějovice,“ vysvětluje otec Tomas van Zavrel, předseda Spolku Most-České Budějovice, jenž je pořadatelem akce.

Právě do zintenzivněných bojů kolem Mariupolu a Charkova přináší Spolek Most-České Budějovice koncert „Světlo pro Ukrajinu“. Vystupuje zde stejnojmenný hudební soubor profesionálních hudebníků z Ukrajiny, kteří uprchli, aby si zachránili život. „Snaží se přinést svým vlastním a autentickým způsobem světlo pokoje prostřednictvím hudby a vyprosit tímto způsobem mír pro svou zemi,“ vysvětluje Marie Němcová, místopředsedkyně Spolku Most. Koncertem se Spolek Most-České Budějovice snaží i finančně podpořit tyto umělce v jejich nelehké situaci. „Připravili jsme velice pestrý hudební program, aby si každý přišel na své,“ říká sbormistr David Veis a pokračuje: „Zazní velice pestrý repertoár, například ukrajinské lidové písně, ukrajinská hymna, Ave Maria, ale například také písně od Karla Kryla.“

Příležitostný soubor „SVĚTLO PRO UKRAJINU“; Foto: archiv Davida Veise

„Tento koncert je jednou ze sedmi akcí, které jsme pro návštěvníky a obyvatele města uspořádali,“ dodává otec Tomas. Kromě dalších koncertů se v rámci projektu „Křesťanské Povltaví“  konal v neděli 8. května u příležitosti svátku Dne matek na Sokolském ostrově první ročník FamilyFestu. „Počasí nám přálo a mnoho rodin si udělalo výlet. Děti sledovaly krásné divadlo s názvem Potopa v provedení Víti Marčíka ml. a zapojily se do velké hry o vodě a poslechly si koncert ZUŠ Vojtěch,“ vypráví účinkující Martina Fürstová.

Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

V případě dotazů kontaktujte Mgr. Marii Němcovou (tel: 731 402 807, nemcova@bcb.cz).