POZVÁNKA na Hořické pašijové hry

12.06.2024 Petr SAMEC

Přestavení Hořických pašijových her přilákalo v sobotu 8. června večer do přírodního amfiteátru v Hořicích na Šumavě stovky diváků. Fotografie najdete ZDE. Druhé a zároveň poslední letošní představení se bude konat v sobotu 15. června od 16:30 hodin.

Foto: Radek Gális

Prvnímu letošnímu představení předcházela odpolední generální zkouška v kostýmech. Mezi diváky nechyběli např. poutníci z českobudějovické farnosti u sv. Jana Nepomuckého s knězem Pavlem Bickem. Večer od 18:00 se v hořickém kostele sv. Kateřiny Alexandrijské konala bohoslužba za všechny zemřelé i žijící účastníky her, jejichž tradice začala před dvěma sty lety. „Jde o příběh Ježíše Krista, který přišel, aby nás na kříži zachránil, a který se za dva tisíce let nezměnil,“ připomněl při bohoslužbě českokrumlovský prelát Václav Pícha, který v závěru popřál hercům i divákům, aby příběh znovu naplno prožili a odnesli si z představení poselství do svých životů.
Poprvé ztvárnil hlavní postavu syna tesaře Ježíše Nazaretského Pavel Vysušil z Dolní Stropnice. „Představení se nám vydařilo a mám krásný pocit,“ svěřil se po představení a dlouhotrvajícím potlesku promáčený hlavní hrdina, který s ostatními odehrál poslední část za hustého deště.

Foto: Michaela Volenová

Text: Radek Gális
Foto z odpolední generálky a v kostele sv. Kateřiny: Radek Gális
Foto z večerního představení: Michaela Volenová