Požehnaný ležák z Budějovického Budvaru přinese Diecézní charitě ČB 220 tisíc korun

21.01.2021 Petr SAMEC

Požehnaný ležák 2020; Foto: Petr Samec

Již tradičně mohli lidé během uplynulého Adventu v Českých Budějovicích kupovat Požehnaný ležák uvařený v pivovaru Budějovický Budvar. Pivo bylo ze zvláštní várky, kterou loni 11. září požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Požehnaný ležák byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák Budweiser Budvar Original. Ten se vyváží do více než 70 zemí po celém světě. Ve stánku u českobudějovické katedrály sv. Mikuláše se v předvánočním období prodalo více než 15 hl této speciální várky piva. Finanční prostředky z prodeje Požehnaného ležáku získá Diecézní charita České Budějovice.

„Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří si Požehnaný ležák koupili. Díky nim jsme vybrali 116 tisíc korun. Kvůli omezením spojeným s koronavirovou krizí se jedná o nižší částku než v předchozích letech. Proto jsme se rozhodli částku dorovnat na 220 tisíc korun, které předáme Diecézní charitě České Budějovice,“ říká Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický dodává: „Loňský rok byl pro celou naši společnost velmi obtížný, ale ani COVID-19 nedokázal v lidech uhasit lásku k bližním a pocit sounáležitosti. Budějovický Budvar se zachoval opravdu velkoryse a dal nám všem krásný příklad toho, že ani v těžkých dobách nesmíme zapomínat na potřebné. Žehnám Budvaru i všem lidem, kteří se k našemu společnému dílu připojili.“
Projekt Požehnaného ležáku podporuje sociální služby a účinnější pomoc klientům Diecézní charity České Budějovice. „Děkuji Budějovickému Budvaru za podporu prostřednictvím výtěžku z dalšího ročníku Požehnaného ležáku. Velmi si vážím daru nad rámec vybrané finanční částky. Stejně jako v minulých letech použijeme finance na koordinaci dobrovolníků, kteří zvláště v této době nezastupitelně pomáhají v mnoha oblastech naší činnosti,“  uzavírá Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

Dobročinný projekt Budějovického Budvaru a Biskupství českobudějovického se uskutečnil již počtvrté. V uplynulých letech se díky zájmu mnoha dobrých lidí podařilo na charitativní účely získat celkem 460 tisíc korun.

Přípitek při otevření stánku s Požehnaným ležákem 4. 12. 2020; Zleva: J. Kohout (ředitel DCHCB), P. Dvořák (ředitel Budějovického Budvaru), J. Svoboda (primátor města Č. Budějovice) a Mons. V. Kročil (biskup českobudějovický); Foto: Petr Samec