Po stopách svatého Josefa

14.05.2019 Miroslav Bína

11. 5. 2019, Lnáře / Kasejovice; Pouť pod ochranou svatého Josefa do Lnářů a Kasejovic pro děti i dospělé zorganizoval vikariát Nepomuk-Sušice.

Snímek: Jiřina Panušková

V sobotu ráno účastníky odvezl autobus do Lnářů a pak už všechny čekal bohatý program: mše svatá, pěší putování, společný oběd. Pro dospělé přednáška na duchovní téma, možnost svátosti smíření, modlitba růžence za kněze ve vikariátu a májová pobožnost. Pro děti hry ve farní zahradě či dětské hřiště.

Fotogalerie

„Ve Lnářích jsme měli dětskou bohoslužbu, kterou celebroval vikář Marek Donnerstag, pak jsme navštívili zdejší zámek s kaplí sv. Josefa a poté jsme putovali přes les a louku jako správní poutníci do Kasejovic, kde byl připravený teplý guláš. Několikrát jsme prošli prudkým deštěm, až nás pak Mons. Pintíř ubezpečil, že dětské modlitby pomohli přírodě. Ten měl přednášku na téma pouti v kostele a děti i zmoklé zdolávaly statečně aktivity vztahující se k životu sv. Josefa, které připravili katecheté Šmídlovi s dalšími dobrovolníky a katechety…“, popsala průběh pouti účastnice Jiřina Panušková.

(Autor článku: Miroslav Bína)