NÁRODNÍ TÝDEN MANŽELSTVÍ: nová série podcastů

11.02.2021 Petr SAMEC

Nová série podcastů o vztazích mezi manželi a v rodině

Každý rok v týdnu kolem svatého Valentýna (14. 2.) se koná Národní týden manželství. Chce zdůraznit krásu manželství a dát manželským párům příležitost zaměřit se na svůj vztah. Pro dnešní svět je sv. Valentýn synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě vyhýbá, ale k tomuto svátku navíc také patří přátelství, komunikace, odpuštění a radost, které by v manželství neměly chybět.

Pastorační středisko při Biskupství českobudějovickém za podpory Spolku Most-České Budějovice zahájilo novou sérii podcastů na téma „Vztahy mezi manželi a v rodině“. Nechte se inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší nebo obnovit to, co se časem ve vztahu vytratilo. Podcast chce povzbudit ty, kdo se do manželství chystají, nebo už jsou svoji, aby nadále investovali do svého vztahu, který si to zaslouží, protože na něm závisí štěstí nejen manželů, ale i dětí, širší rodiny a nepřímo celého světa. Šťastné manželství je základem rodinného života i společnosti.

Na webu YouTubeProlidi.online jsme kromě podcastu o vztazích mezi manželi a v rodině připravili nejrůznější další videa týkající se manželství.

Zároveň jsme video upoutávkou zahájili projekt „Manželství na dohled“, kde v novém provedení nabízíme přípravu snoubenců na manželství v Českých Budějovicích pod vedením několika zkušených manželských párů.

Je bláhové si myslet, že se nám podaří vymýtit všechny rozvody. Ale přinejmenším se můžeme snažit připravit na novou kapitolu života, aby manželství bylo bezpečným místem, kde platí slib lásky, úcty a věrnosti v dobrém i zlém. Dobré manželství není samozřejmost.

 

 

Text: Pastorační středisko Biskupství českobudějovického