LETOŠNÍ DIECÉZNÍ POUŤ JE ZRUŠENA!

06.09.2020 Petr SAMEC

Vzhledem ke zhoršující se situaci s nemocí COVID-19 rozhodl Otec biskup Vlastimil o zrušení letošní Diecézní poutě, která se měla konat v Českých Budějovicích 2. – 3. října 2020. Naplánovaný program Diecézní poutě (tj. divadelní představení, odborné přednášky, workshop o zacházení s vodou, výstava o nedostatku vody v rozvojových zemích, edukativně-zábavný program pro děti aj.) se přesunuje na rok 2021 (termín zatím není stanoven).  

Setkání věřících z celé diecéze však letos proběhne jinou formou, a to v podobě celodenního vysílání na YouTube kanálu prolidi.online. Program začne v 10.30 hodin živým přenosem mše svaté z Římskokatolické farnosti Hluboká nad Vltavou, kterou bude celebrovat Mons. Vlastimil Kročil. Po mši svaté bude následovat virtuální program, který připravilo Pastorační středisko: blok dokumentárních filmů, přednášek a katechezí o sv. Janu Nepomuckém, patronu vodáků, vody a zároveň patronu českobudějovické diecéze. Po něm bude následovat blok věnovaný vodě. Mimo jiné se virtuální návštěvníci mohou těšit na některá vítězná díla filmového festivalu Voda, moře, oceány 2020. Samozřejmě nebude chybět ani čas na modlitbu na „virtuálních vlnách“. Podrobný program vysílání najdete ZDE. Prosíme sledujte průběžně webovou stránku https://prolidi.bcb.cz/, na kterou budeme postupně doplňovat další informace. V případě dotazů nás můžete kontaktovat (731625990, pastorace@bcb.cz ).

Ke zrušení Diecézní poutě 2020 se Otec biskup Vlastimil vyjádřil v listě, který si můžete přečíst  na konci tohoto článku (klikněte na obrázek pro zvětšení).

Přiložené soubory