Kněžské svěcení a primice Vojtěcha Razimy

18.06.2024 Petr SAMEC

Srdečně Vás zveme do katedrály sv. Mikuláše v Českých Budějovicích na kněžské svěcení Vojtěcha Razimy. Den poté – v neděli 30. června – bude novokněz sloužit primiční mši svatou v chrámu Nejsvětější Trojice na Křemešníku.

 

Vojtěch Razima (* 1998) se narodil v Pelhřimově. Vyrostl ve společnosti dvou milujících rodičů a dvou starších sourozenců na samotě nedaleko poutního místa Křemešník, kam po celé dětství chodil do kostela. Základní školu absolvoval v Pelhřimově a poté studoval na Střední průmyslové škole stavební v Havlíčkově Brodě, kde v roce 2017 odmaturoval v oboru Technické lyceum. Během střední školy si začal uvědomovat povolání ke kněžství a jeho další kroky vedly do Teologického konviktu v Olomouci. Odtud po roce přestoupil do Arcibiskupského kněžského semináře v Praze, kde strávil tři roky. Teologické studium započal na Teologické fakultě UK v Praze a zakončil loni v červnu na Papežské Lateránské univerzitě v Římě. V té době zároveň završil dvouletou formaci v Papežské koleji Nepomucenum v Římě. Jáhenské svěcení přijal v sobotu 15. 7. 2023 v českobudějovické katedrále. Uplynulý rok vykonával jáhenskou službu ve farnostech Prachatice, Husinec, Ktiš, Lažiště, Strunkovice nad Blanicí a Vitějovice.

Mezi jeho nejoblíbenější aktivity patří běhání na dlouhé vzdálenosti, čtení všech dobrých knížek, polehávání u zajímavých filmů a posedávání s přáteli po kavárnách, ale i kdekoliv jinde.