JÁHENSKÉ SVĚCENÍ PAVLA KASALA

30.06.2021 Petr SAMEC

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat do katedrály sv. Mikuláše. V sobotu 17. července od 10:00 tam vzkládáním rukou Otce biskupa Vlastimila přijme jáhenské svěcení Pavel Kasal.

 

 

Pavel Kasal (*1994) se narodil v Havlíčkově Brodě. Pochází z křesťanské rodiny a má tři výborné sestry, Markétu, Natálii a Julii.

Foto: archiv Pavla Kasala

Do základní školy chodil nejprve ve Světlé nad Sázavou a poté v Humpolci. Tam v roce 2005 nastoupil na gymnázium dr. Aleše Hrdličky. Poté, co se rodina v roce 2007 přestěhovala do Českých Budějovic, studoval na Biskupském gymnáziu J. N. Neumanna. Po maturitě v roce 2013 zahájil studium na Filosofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V roce 2014 byl přijat do teologického konviktu Olomouci. V roce 2015 vstoupil do arcibiskupského kněžského semináře v Praze a zároveň začal studovat pětiletý obor „Katolická teologie“ na teologické fakultě Univerzity Karlovy. Po třetím ročníku, v roce 2018 byl přijat mezi kandidáty jáhenství a kněžství a ve stejný rok nastoupil do semináře v římském Nepomucenu. Tam zahájil i studium teologie na Lateránské univerzitě. Studia ukončí v červenci 2021.

Mezi jeho koníčky patří četba, film a procházky.