Homiletický web pro kněze nabízí inspiraci

14.02.2018 Redakce

Nový webový portál www.homilie.eu chce pomoci těm, kdo hlásají Slovo Boží. Má pro ně být pomůckou, zdrojem myšlenek a nápadů, jak v dnešní době Slovo Boží účinně předávat. Na webu budou zveřejňovány homilie dle liturgického kalendáře a texty kněží římskokatolické církve.

Web je rozdělen na dvě části: homilie a texty využitelné v liturgii – adorace, křížové cesty, atd. Objeví se zde také životopisy světců a tematické články. Majitelem webu je P. Jan Lisowski, kněz olomoucké arcidiecéze a na jeho fungování se podílí také překladatelé textů – většinou kněží, nechybí však ani laici. Na Slovensku texty z češtiny do slovenštiny překládá 18 kněží a laiků; v ČR 28 kněží a laiků překládá texty ze slovenštiny do češtiny.

Webové stránky budou přístupné registrovaným osobám po registraci a jejím schválení. Překladatelé textů a spolupracovníci mají přístup neomezený, ostatní dle míry spolupráce. Na roční neomezený přístup na stránky stačí darování dvou svých homilií. Homilie a texty lze posílat na adresu: P. Jan Lisowski, Šumice 29, 687 31 Šumice u Uherského Brodu nebo e-mail: homilie.eu@gmail.com, kapky@centrum.cz. Telefonní kontakt: +420 720 366 277.