Do akce „DNY VDĚČNOSTI zdravotníkům“ se zapojilo mnoho lidí – DĚKUJEME!

Mgr. Ludmila Veselá, ředitelka Diecézního centra pro katechezi (vlevo) a Mgr. Martina Fürstová, ředitelka Diecézního centra pro rodinu připravují balíčky vybrané pro Nemocnici České Budějovice; Foto: Petr Samec

Mnoho věřících z farností v Českých Budějovicích a v okolí se zapojilo do akce „Dny vděčnosti zdravotníkům“, kterou vyhlásily tři celostátní organizace podporující rodinu (Rodinný svaz, Unie center pro rodinu a komunitu a Síť pro rodinu). Protože se v poslední době ve společnosti objevují různé formy agrese vůči zdravotníkům, rozhodli jsme se udělat pravý opak a zdravotníky ocenit naším vděkem a drobnými dárky.

Diecézní centrum pro rodinu z Biskupství českobudějovického si vzalo na starost organizaci sbírky v naší diecézi a požádalo věřící, aby před Vánoci a také během svátků přinášeli na bohoslužby drobné pozornosti, vzkazy a přání pro zdravotníky, kteří mají nyní velmi těžkou práci.

Byli jsme velmi příjemně překvapeni, kolik se sešlo balíčků a vzkazů. Vše jsme dovezli do nemocnic v Jindřichově Hradci a v Českých Budějovicích a do několika zdravotnických středisek. Tímto velice děkujeme všem dárcům, kteří k nám balíčky donesli a vyjádřili tak svou podporu těm, kteří si ji v této pandemické době opravdu zaslouží.

Balíčky zaplnily celý kufr i zadní sedačky auta; Foto: Petr Samec

Do akce „Dny vděčnosti zdravotníkům“ se aktivně zapojily následující farnosti:

České Budějovice – farnost sv. Vojtěcha Čtyři Dvory

České Budějovice – farnost sv. Jana Nepomuckého

Hluboká nad Vltavou

Hosín u Českých Budějovic

Lišov

Lomnice nad Lužnicí

Majdalena

Třeboň

Suchdol nad Lužnicí

Štěpánovice

Zvláště chceme poděkovat rodině Talířových, která uspořádala samostatnou akci v Zubčicích a dovezla balíčky do nemocnice v Českém Krumlově.

A také nás velice těší podpora, kterou zdravotníkům vyjádřili zaměstnanci Krajského úřadu v Českých Budějovicích.

V Nemocnici České Budějovice převzala podporu Ing. Jana Duco, MBA; Foto: Petr Samec

Text článku: Mgr. Martina Fürstová, ředitelka Diecézního centra pro rodinu