Dnes byl zahájen prodej „POŽEHNANÉHO LEŽÁKU“ z Budvaru

03.12.2021 Petr SAMEC

Dnes odpoledne – na počátku druhého adventního víkendu – byl ve vyhlášené českobudějovické restauraci Masné krámy slavnostně zahájen prodej „Požehnaného ležáku“ uvařeného v národním pivovaru Budějovický Budvar.

Ředitel pivovaru Budějovický Budvar – pan Petr Dvořák – čepuje první letošní půllitr „Požehnaného ležáku“ v Masných krámech; foto: archiv BCB

Této zvláštní várce světlého ležáku požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, letos 13. září. Dobročinný projekt Budějovického Budvaru a Biskupství českobudějovického letos probíhá již popáté. V uplynulých letech se podařilo pro charitativní účely získat celkem 676 tisíc korun. „Požehnaný ležák“ i letos přijme jako dar Svatý Otec papež František.

„Požehnaný ležák“ se bude letos prodávat až do Vánoc v Masných Krámech a také ve Stánku Svatého Mikuláše u českobudějovické katedrály. Za každou stočenou láhev věnuje Budějovický Budvar 100,- Kč Diecézní charitě České Budějovice, stejně tak věnuje pivovar charitě i výtěžek z čepovaného piva této speciální várky. Letos Budvar stočil 100 sudů a více než 2000 láhví o objemu 0,75l . „Požehnaný ležák“ byl uvařen podle stejné receptury, jakou má světlý ležák značky Budweiser Budvar.

Požehnaný ležák je pro nás už milou předvánoční tradicí. Jsem rád, že můžeme i letos společnými silami pomoci potřebným a podpořit charitativní projekty přímo v Českých Budějovicích. Děkuji všem, kteří se na projektu podílejí,“ říká Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

„Doufám, že i letos se podaří tímto způsobem podpořit práci diecézní charity,“ dodává Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.

„Chtěl bych poděkovat Budějovickému Budvaru za již tradiční předvánoční várku „Požehnaného ležáku“. Budeme vděčni všem, kteří se do akce zapojí a pivo si za dobrým účelem koupí. Věříme, že i přes současnou složitou situaci bude prodej úspěšný a my tak z výtěžku budeme moci zafinancovat koordinaci a podporu našich dobrovolnických aktivit především u dětí, nemocných a seniorů,“ zakončuje Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

(s využitím tiskové zprávy pivovaru Budějovický Budvar připravil Petr Samec)

 

Čerstvě načepovaným „Požehnaným ležákem“ si pak Petr Dvořák přiťukl s Jiřím Kohoutem, ředitelem Diecézní charity ČB; foto: archiv BCB

 

Jiří Kohout, ředitel DCHCB, ukazuje letošní láhev s „Požehnaným ležákem“ – láhev má objem 0,75 l; foto: archiv BCB