Biskup Vlastimil Kročil zahájil advent v katedrále sv. Mikuláše

01.12.2019 Miroslav Bína

30. 11.-1. 12. 2019, České Budějovice; Diecézní biskup Vlastimil Kročil a náměstek primátora Juraj Thoma v podvečer rozsvítili vánoční strom na náměstí Přemysla Otakara II. a zahájili tak letošní advent. Při mši svaté o 1. adventní neděli požehnal 1. prosince v katedrále sv. Mikuláše otec biskup věřícím adventní věnce.

Snímek: Karel Lojka

„Jde o krásnou tradici, při které jsem dnes mohl být a současně jsem zahájil i první adventní neděli adventní dobu také v naší katedrále. Je to krásný moment, kdy můžeme společně vstoupit do období očekávání narození našeho Pána Ježíše Krista,“ řekl otec biskup, který již v pátek 29. listopadu zahájil prodej Požehnaného ležáku, jehož výtěžek  je, stejně jako loni,  určen pro Diecézní charitu. „Společně s partnery jsme zahájili prodej Požehnaného ležáku. Jde o vynikající příležitost pomoci tímto způsobem Diecézní charitě, aby mohla uskutečnit svoje projekty pro nejvíce potřebné.“

Tradičním prvkem adventního období je také adventní věnec, jehož první svíce byla zažehnuta v českobudějovické katedrále. „Tento čas nám umožní zamyslet se sami nad sebou, aby mezi dárky, kterými obdarujeme naše blízké, nechybělo také dobré slovo, které dokáže rozzářit a rozehřát naše srdce. A také i dobré skutky, které dokáží uzdravit naše mezilidské vztahy,“ uvedl biskup Vlastimil Kročil.

(Autor článku: Miroslav Bína)