Biskup Vlastimil Kročil požehnal nové kaple U Hvízdala

23.08.2023 Petr SAMEC

Za účasti českobudějovické primátorky Dagmar Škodové Parmové požehnal v sobotu 19. srpna diecézní biskup Vlastimil Kročil novou kapli Panny Marie a venkovní kapličku Panny Marie Klasové Budějovické v areálu Domova pro seniory Hvízdal na sídlišti Vltava. Fotografie si můžete prohlédnout na odkazu ZDE.

Foto: archiv Domova pro seniory Hvízdal

„Nezapomínejte na své kolegy a uživatele. Pro těžkosti, které na nás denně doléhají, nemáme vždy úsměv na tváří. Přesto očekáváme od druhých, že budou stále připraveni poskytnout nám službu a pomoc. Scházejte se zde a hledejte vzájemnou posilu“, vyjádřil přání otec biskup.
Slavnost začala shromážděním v pergole a u venkovní kaple, kterou otec biskup požehnal. Poté se pozdravil a pohovořil s obyvateli domova. Následovala slavnostní mše svatá v nové kapli uvnitř domova a požehnání sochy Panny Marie, kterou otec biskup domovu daroval.
„Je to určitě slavnostní událost a věřím, že nové duchovní místo s naší Pannou Marií Budějovickou budou navštěvovat nejen senioři, kteří v domově žijí, ale i lidé z okolí. Dává příležitost k rozjímání, vzájemnému setkávání, sblížení i sdílení,“ řekla primátorka.
Cílem vybudování kaple jako ekumenické a pietní místnosti je rozvoj a podpora duchovních potřeb obyvatel domova, jejich rodin a pracovníků domova, prostřednictvím denních individuálních či společných aktivit v kapli. Současně také vytvoření prostoru pro důstojné rozloučení či vzpomínání na zesnulé obyvatele domova. Taková možnost zde dosud zcela chyběla.

Text: Miroslav Bína