Zveřejněno logo kanonizace Matky Terezy

Logo znázorňuje Matku Terezu sklánějící se nad dítětem. Součástí je také nápis „Nositelka Boží něžné a milosrdné lásky“.
Grafický návrh vytvořila Karen Vaswani nee D’Lima původně pro oslavy v Kalkatě. „Sestře Mary Premaové, generální představené Misionářek Lásky, a otci Brianovi Kolodiejchukovi, postulátorovi, se však líbil, a proto rozhodli, že jej převezmou i pro mezinárodní použití,“ uvedla designérka.

Kanonizace proběhne v neděli 4. září od 10.30 na Svatopetrském náměstí. Již o několik dní dříve začne v Římě doprovodný program, jehož součástí bude například večer pro chudé. V pátek 2. září zde také budou zahájeny oslavy Svatého roku milosrdenství věnované dobrovolníkům a pracovníkům v oblasti milosrdenství. V sobotu si budou moci přihlášení zájemci vyslechnout katechezi papeže Františka.

Až do 8. září bude také možné uctít ostatky Matky Terezy v Lateránské bazilice nebo navštívit její celu v klášteře San Gregorio al Celio. V pondělí 5. září bude slavit kardinál Pietro Parolin mši svatou na poděkování. Tento den je také liturgická památka světice z Kalkaty.

Ondřej Mléčka
(zdroj: L´Osservatore Romano, Misionářky Lásky, www.im.va)