Vysílání Radia Proglas

Vysílání Radia Proglas
Datum od: 9.12.2019 00:00

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

 

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 9. prosince na slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 10. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné přátele posluchače Proglasu, ve čtvrtek 12. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 13. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 14. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 15. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Proč písničkář Pokáč nerad vzpomíná na návštěvy Mikuláše, čerta a anděla? A co by jim zahrál teď, kdyby po něm chtěli písničku? Rozhovor s populárním muzikantem o tom, jak začal s hudbou, pro koho hraje nejraději a co chce svými písněmi posluchačům předat, si nenechte ujít v Barvínku v úterý 10. prosince od 16.00.

Před 35 lety obdržel Nobelovu cenu za literaturu básník Jaroslav Seifert. Tehdejší Rudé právo se této mimořádné události věnovalo velmi krátce. Po podpisu Charty 77 se Jaroslav Seifert stal režimu nepohodlným. Toto výročí si Proglas připomeneme ve čtvrtek 12. prosince od 9.00 s básníkem, prozaikem a držitelem Ceny Jaroslava Seiferta Jáchymem Topolem a literárním historikem Petrem Šámalem.

Kde čerpal odvahu ke své nelegální činnosti za minulého režimu a zda odvahu k něčemu potřebujeme dnes – i o tom hovoří mediální odborník, spisovatel a skaut Jiří Zajíc v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 12. prosince. Příběh jeho osobního setkání s Bohem, zamyšlení nad výchovou dětí v dnešním světě i přiznání, co by dnes udělal jinak, kdyby mu znovu bylo 20 let – to vše v rozhovoru s redaktorem Ondřejem Havlíčkem od 16.00.

Oktáva bude v pátky 13. a 20. prosince (vždy od 16.55) patřit životu a dílu českého barokního skladatele, kontrabasisty a zástupce kapelníka na drážďanském dvoře Jana Dismase Zelenky, od jehož narození uplynulo letos 16. října 340 let. Tento autor se v současnosti po právu řadí mezi nejoriginálnější tvůrce barokního období a dokonce se mu a právem přezdívá „český Bach“. Pořady nazvané „Jan Dismas Zelenka: Hvězda na českém barokním nebi“ a „Jan Dismas Zelenka: Český hudebník na drážďanském dvoře“ pro Radio Proglas připravil muzikolog a barokista Radek Menoušek. Jak z názvů vyplývá, první díl se zaměří na Zelenkova raná léta v Čechách a na období jeho studijního pobytu ve Vídni. Druhý se bude věnovat jeho působení na drážďanském královském dvoře. Povídání doplní mnoho ukázek z díla skladatele, které bylo na dlouho zapomenuto, ale díky kurfiřtce a královně Marii Josefě, která po smrti skladatele veškerý jeho notový materiál koupila, se dochovalo. Dnes je z velké části uloženo ve Státní a univerzitní knihovně v Drážďanech. Oktávy se zaměří především na oblast duchovní hudby.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.