POZOR ZMĚNA! SUŠICE: Slavnost sv. Františka

Datum od: 4.10.2023 18:00
Datum do: 4.10.2023 21:00
Místo: klášterní kostel sv. Felixe
Sušice

POZOR! Slavnosti sv. Františka v Sušici se nemůže zúčastnit původně ohlášený o. Marek Orko Vácha. Otec Marek přijede do Sušice v náhradním termínu v pondělí 16. října 2023 a od 19:00 bude mít v klášterním kostele původně plánovanou přednášku „Svět po encyklice Laudato si’ „.

Slavnost sv. Františka s o. Tomasem van Zavrelem

Ve středu 4. října 2023, o slavnosti sv. Františka z Assisi, přivítáme v Sušici o. Tomase van Zavrela, ředitele Pastoračního střediska při Biskupství českobudějovickém, který “v našich končinách” před časem i působil. O. Tomas bude předsedat mši svaté v 18 h, po ní pak bude mít v kostele sv. Felixe povzbuzení s názvem “Odvaha konat dobro“. Všichni jsou potom zváni na malé pohoštění do refektáře.

Večerní bohoslužbu doprovodí sušický chrámový sbor pod vedením Václava Švehly. Pěvecký sbor bude doprovázet i liturgii v předvečer slavnosti 3. října v 19:00 hodin, kdy si připomínáme tzv. Transitus, přechod sv. Františka do nebeské slávy. Během tohoto obřadu zazní úryvek ze životopisu sv. Františka s drobným kapucínským komentářem, se zpěvy a modlitbami.

Ve středu tedy nebude bohoslužba v děkanském kostele sv. Václava. Všichni jste zváni na slavnost do kláštera.

Za zprostředkování obrázku sv. Františka děkujeme portálu rts.ch.