SUŠICE: Promítání fotografií z pouti do Assisi

Datum od: 20.9.2023 19:00
Datum do: 20.9.2023 21:00
Místo: Dlouhoveská 1 - refektář kapucínského kláštera
Sušice

V květnu 2023 se členové Sekulárního františkánského řádu vypravili na pouť do Itálie po františkánských místech. Byli u toho i terciáři ze Sušice. A chcete být u toho i Vy? Můžete přijít ve středu 20. září v 19 h do refektáře sušického kláštera. Atmosféru putování nám prostřednictvím fotografií přiblíží terciářka Jana Markéta Sýkorová, mimo jiné formátorka místního společenství.

Součástí terciářského poutního zájezdu byli i členové sušického kláštera: br. Jan a br. Samuel. A takto jsme o pouti psali do Farního listu„Duchovní zahájení pouti začalo společnou mší sv. ve Velešíně a první večer se nocovalo ještě v Rakousku, ve městě Gmünd v Korutanech s pozoruhodným hradem ze 13. století. Zastávka v Padově se nesla v duchu setkání se třemi svatými: s Antonínem, Leopoldem Mandičem a Justýnou. V Assisi poutníci nemohli minout jednotlivá místa spojená se životem sv. Františka a sv. Kláry, milé a radostné setkání také proběhlo se (sv.) Nehemiášem (aktuálně) ze Spella. Jako mimořádně silnou se ukázala návštěva Panny Marie Sněžné, kde naši italští spolubratři pečují o hrob a odkaz bl. Karla Acutise. Z dalších františkánských míst můžeme zmínit poustevnu Eremo delle Carceri, Greccio, Fonte Colombo, Santuario della Foresta. Zajímavou zastávkou se stalo místo Piandarca, kde sv. František nejen kázal ptáčkům, ale také zde měl ustanovit terciáře. Pro mnohé se duchovním vrcholem stala La Verna, místo Františkovy stigmatizace.”

Pokud Vám tyto řádky nestačí a chtěli byste se dozvědět víc, určitě přijďte… A kdybyste hledali ty správné dveře: do refektáře se dostanete bočním vchodem, naproti kostelu Matky Boží.