PRAHA: Přednáška biskupa R. Barrona

Foto: archiv Roberta Barrona

Ve dnech 28. – 30. října 2024 navštíví Českou republiku jedna z nejvýznamnějších a nejsledovanějších osobností katolického světa, Robert Barron, biskup diecéze Winona-Rochester v USA.
Biskup Robert Barron přijal pozvání České biskupské konference a přiletí do Prahy ve dnech 28. – 30. října tohoto roku. Jeho přáním bylo mimo jiné oslovit studenty a akademickou obec v České republice. „Zveme tedy všechny studenty na přednášku 29. října 2024 od 17:30 hodin ve Vlasteneckém sále Karolina v Praze,“ říká biskup Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK a dodává: „Jsem velmi rád, že se tuto návštěvu podařilo domluvit, protože se jedná o velmi známou světovou osobnost, která má co nabídnout i naší sekularizované společnosti.“

 

***

Robert Emmet Barron je americký katolický biskup sídlící v diecézi Winona-Rochester. Publikoval řadu knih, esejů a článků o teologii a spiritualitě. Objevil se ve vysílání stanic CNN, EWTN nebo NBC, kde působil jako náboženský zpravodaj. Založil evangelizační organizaci Word on Fire, jejíž digitální obsah na YouTube a dalších platformách sledují miliony lidí. Jedná se o přední postavu katolického intelektuálního světa, která o náboženství přednáší v univerzitním i korporátním prostředí. Vystoupil tak na Harvardu nebo v centrálách firem Google, Facebook a Amazon.

(Tisková zpráva ČBK)