MOUŘENEC: Oslavy 30 let od záchrany kostela

Datum od: 23.9.2023 10:00
Datum do: 24.9.2023 18:00
Místo: kostel sv. Mořice
Annín u Sušice

Vážení přátelé,

jménem spolku Přátelé Mouřence vás srdečně zvu na oslavu 30 let od znovysvěcení kostela svatého Mořice na Mouřenci. Přesně před 30 lety skončily záchranné práce a kostel dostal zpět svou krásu a funkci. Těšíme se na vás při poutní česko-německé mši tuto sobotu od 14:00 hodin. Bohoslužbu bude sloužit emeritní plzeňský biskup Mons. František Radkovský. O hudební doprovod se postará sbor Svatobor. Večer pak můžete vyslechnout koncert mistra Pavla Šporcla. Vstupenky budou ke koupi na místě nebo je možné si je koupit online ZDE.


Máme pro vás i další dobré zprávy. Nadšenci, kterým se líbí aktuální činnost spolků na Mouřenci, se rozhodli sponzorsky dokončit nátěr Mouřence a instalovat do výklenku nad vchodem do kostela sochu sv. Mořice, kterou před 6 lety zhotovil sochař Bartoloměj Štěrba. Vše je hotovo, přijeďte se podívat.

Nově instalovaná socha sv. Mořice; Foto: archiv spolku Přátelé Mouřence, z. s.


Oslavy 30 let od záchrany, ale také 20 let od pořízení nových zvonů vyvrcholí ve čtvrtek 5. října v 19:00 hodin dlouho zvažovaným a nákladným koncertem Hany a Petra Ulrychových a skupiny Javory. Aktuálně se pokoušíme najít sponzory, kteří pomohou s pokrytím nákladů. Nicméně konání koncertu to neohrozí. Termín je daný a vstupenky jsou v prodeji ZDE. Věřím, že to bude hudební událost roku nejen na Mouřenci, ale i na celé Šumavě. A věřím také, že u toho nebudete chybět.

 

Informace prosím šiřte dál a hlavně, přijeďte se podívat na Mouřenec.

Srdečně zdravím,

Bc. Lukáš Milota

předseda spolku Přátelé Mouřence, z. s.