ČKYNĚ: Vzpomínka na otce Jana Janouška

Datum od: 28.4.2023 17:00
Datum do: 28.4.2023 19:00
Místo: kinosál Čkyně

Zveme všechny věřící i bez víry ke vzpomínání na faráře Janouška.

Na konci minulého roku náhle zemřel dlouholetý čkyňský farář Jan Janoušek. Obec Čkyně ve spolupráci s Pavlem Pechouškem pořádá v pátek 28. dubna v 17 hodin vzpomínkovou akci v místním kinosále. Všichni věřící, ale nejen ti, zavzpomínají na našeho dobrého otce Jana, který zesnul záhy poté, kdy ho českobudějovický biskup Vlastimil Kročil jmenoval čestným kanovníkem Katedrální kapituly u sv. Mikuláše.

„Biskupství českobudějovické velmi děkuje organizátorům za uspořádání vzpomínkové akce k připomenutí otce Jana Janouška, který byl vynikajícím knězem a dobrým člověkem,“ uvádí Petr Samec, tiskový mluvčí Biskupství českobudějovického. Akce je součástí festivalu Šumava Litera.

Na Jana Janouška bude na pódiu vzpomínat českobudějovický pomocný biskup a Janouškův přítel Pavel Posád, nový čkyňský duchovní a Janouškův žák Šimon Stančík, čkyňská lékařka Marie Kučerová a dále sestry faráře Janouška. O kulturní program se postará sbor Rosetta pod vedením čkyňského sbormistra a učitele hudby Jaroslava Fafejty.

Páter Jan Janoušek přispěl svým životním osudem do knihy „Tajemství čkyňských lvů“, kterou si můžete objednat u autora na e-mailu pavel.pechousek@email.cz. Více informací o knize je na odkazu prachatickoNEWS.CZ

Text: Pavel Pechoušek