Červená středa 2023

Datum od: 29.11.2023 17:00
Datum do: 29.11.2023 23:00
Místo: celá Česká republika

Více než 62 zemí světa z celkových 196 je vystaveno násilí proti náboženské svobodě. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi (ACN) každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční (ta letos připadá na 14. května), zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 29. listopadu.

Foto: Ivana Buzková / Člověk a víra

Letošní 6. ročník mezinárodní iniciativy Červená středa (#RedWednesday) se v České republice uskuteční 29. listopadu. Smyslem této iniciativy je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Hlavním znakem je rozsvícené červené světlo, které symbolizuje krev trpících pro víru. Lidé v tento den také zapalují svíčky nebo nasvěcují významné budovy červeným světlem a organizují další doprovodné aktivity.

Červenou středu v České republice organizuje Česká biskupská konference společně s Ekumenickou radou církví v ČR a Federací židovských obcí v ČR. Více informací naleznete na webu www.cervenastreda.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cervenastreda

Připojte se i Vy, již nyní je možné se registrovat jako organizátor ZDE.