Bělorusko očima pracovníků Charity

Jak se žije a pomáhá potřebným v Bělorusku a jak funguje náš projekt Adopce na dálku, který realizujeme už od roku 2005?

Přijďte se dozvědět více o životě v Bělorusku i jiných tamějších projektech! Zavítejte v pátek 18. října od 17 hod na Diecézní charitu České Budějovice (Kanovnická 18), kde se můžete osobně setkat s novou koordinátorkou Adopce na dálku v Bělorusku Ludmilou Plátovou i dalšími pracovníky běloruské Charity. Ludmila Plátová, rodačka z jihočeské Soběslavi, v současné době žije a pracuje čtvrtým rokem v běloruském hlavním městě Minsk. Má za sebou téměř dvacetiletou zkušenost s rozvojem různých typů terénních sociálních služeb. V Bělorusku působí v odlehčovací službě Tabita, kde pomáhá těžce nemocným i pečujícím a podílí se na pomoci těm nejpotřebnějším. Koncem července 2019 se stala novou koordinátorkou projektu českobudějovické Diecézní charity Adopce na dálku v Bělorusku – více o Ludmile.

Srdečně zveme nejen všechny současné adoptivní rodiče projektu Adopce na dálku v Bělorusku, i ty, kteří projekt podpořili v minulosti. Vítaní jsou také posluchači z řad veřejnosti.