ANNÍNSKO ŽIJE!

ANNÍNSKO ŽIJE!
Datum od: 21.8.2020 08:00
Datum do: 23.8.2020 23:00
Místo: Annín a okolí

II. annínské bábovkobraní

V pátek od 19 hodin se ve stodole na návsi v Anníně můžete těšit na druhý ročník soutěže o nejlepší bábovku. Vystoupí hudební legenda – zpěvák a hráč na foukací harmoniku Tomáš Linka z Fešáků nebo Greenhorns a zazpívá všem, že Paní má se má nebo že Chci být vodou na tvůj mlejn. Přidá i další hity, které nám připomenou Michala Tučného. Do bábovkové poroty usednou moderátor Českého rozhlasu Plzeň Jaroslav Kopejtko, pamětník Emil Kintzl a floristka Hana Kindelmannová Šebestová. Prohlédnout si můžete také staré fotky Annína. Vstupenky budou na místě nebo jsou zde v předprodeji: https://www.kulturasusice.cz/tomas-linka-a-jeho-kvarteto-1596798483/

Koncert skupiny Marien

Koncert na Mouřenci začne v sobotu ve 14 hodin. Kapela Marien patří mezi špičky současného českého folku, přijíždí z Pardubic, ale posluchače má napříč Českem. V současné době vydává své další CD. Na Mouřenci vystoupí poprvé. Hostem koncertu bude novinář a moderátor Přemysl Čech.

Skupina Elias

V sobotu večer od 19 hodin vystoupí na Mouřenci skupina Elias z Klatov. Ta na Mouřenci koncertuje pravidelně každé léto a má řadu věrných posluchačů.

Prohlídky na Mouřenci

Mouřenec pořádá prohlídky denní, a to v 16:30 a v sobotu navíc v 11 hodin. Jak Mouřenec, tak kaple se ale tuto sobotu i neděli otevřou i v noci – kaple v 21 hodin, kostel Mouřenec ve 22 hodin. Víkend bude také ideální příležitostí k návštěvě sklárny v Anníně, brusírny v Rajsku nebo meziválečného bunkru „řopíku“, kde je malé muzeum a o tomto víkendu bude dokořán.

Přiložené soubory