„Rekordmani“ – adventní přesah letního setkání dětí a mládeže

Letní setkání dětí a mládeže – co si pod tím představit? Možná napoví více výraz „letní tábor“ pořádaný Demdaal z.s. a mnoha dobrovolníky nejen z vikariátu Prachatice. Dovolím si malé ohlédnutí za tím letošním.

Bylo volně inspirováno příběhem Malého prince. V rámci táborových dní jsme se pokusili o rekord. Půjčili jsme si myšlenku autora knihy, Exupéryho „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné“ a vyráběli srdíčka z různých materiálů. Po týdnu pak pozvali sčítacího komisaře agentury Dobrý den a pelhřimovského muzea rekordů a kuriozit. Sečteno a podtrženo 1907 srdíček vytvořených od soboty 29. 7. do soboty 5. 8. 2017 v rekreačním areálu Eustach nedaleko Kamenice nad Lipou 118-ti účastníky letního tábora! Potvrzeno certifikátem a zápisem do knihy rekordů a kuriozit. Srdíčka pak před večerní bohoslužbou posvětil P. Josef Sláčík.

Cílem však nebylo „jen“ získat rekord. Vyrobená srdíčka budou v čase adventu a Vánoc darována široké veřejnosti na několika místech naší diecéze, především ve farnostech odkud přijeli účastníci letního tábora. Věříme, že potěší.

Je radost dělat radost.  Kéž bychom se spolu s dětmi stali rekordmany v lásce!

                                                                       Mgr. Lenka Hanžlová, Prachatice

 „Sbohem“, řekla liška. „Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ Co je důležité, je očím neviditelné,“ opakoval si malý princ, aby si to zapamatoval. „A právě pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“ „A pro ten čas, který jsem své růži věnoval…,“ řekl malý princ, aby si to zapamatoval. „Lidé zapomněli na tuto pravdu,“ řekla liška. „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži…“ „Jsem zodpovědný za svou růži….,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.

Zdroj: EXUPERY Antoine de Saint, Malý princ, nakl. Albatros, s.74 – 75