KLÁŠTER ŽELIV: Pašijový víkend

Datum od: 23.3.2024 11:00
Datum do: 24.3.2024 18:00
Místo: Areál kláštera Želiv

Na Pašijový víkend je připraven bohatý program: Křížová cesta s hudbou F. Liszta a živými obrazy, unikátní interaktivní inscenace „Pašije – poslední dny Krista“, prohlídky klášterní knihovny, velikonoční dílničky a další.

Via crucis – F. Liszt

Srdečně vás zveme na jedinečný zážitek, který se uskuteční v sobotu 23. března ve 13:00 a v 19:00 v Opatském kostele Narození Panny Marie v Želivě. Budete mít možnost slyšet a vidět Via crucis F. Liszta, mistrovské dílo pro varhany, smíšený sbor a sólisty, které ztvárňuje 14 zastavení Křížové cesty Ježíše Krista. Toto dílo je jedním z posledních a nejhlubších Lisztových skladeb. Kombinují tradiční chorály, moderní harmonie a expresivní výraz. Na varhany zahraje Petr Žák, který působí v Klášteře Želiv a pod jehož vedením zazpívá i želivský chrámový sbor Musica Siloensis.
Kromě hudebního provedení se můžete těšit i na scénické ztvárnění 14 zastavení křížové cesty provedené skupinou mladých želivské farnosti a zážitek bude umocněn čtením úryvků z knihy Miloše Doležala „Křížová cesta P. Josefa Toufara“. Tato kniha je připodobněním posledních dní P. Josefa Toufara ke Křížové cestě Pána Ježíše.

Pašije – poslední dny Krista
Termíny představení: sobota 23. 3. 2024 v 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 hodin; neděle 24. 3. 2024 ve 13:00, 15:00 a 17:00 hodin.

Představte si, že se můžete na chvíli přenést do minulosti, do doby, která změnila svět a mohli byste být svědky posledních dnů jedné z nejvýznamnějších osobností historie. Pašijové hry nabízejí právě tento jedinečný pohled do historie. Poprvé v historii Želivského kláštera se otevírá možnost zúčastnit se interaktivního divadelního zážitku, který vás vtáhne do děje a nechá vás prožít poslední dny Krista jako nikdy předtím.
Unikátní inscenace v režii Michala Hájka a v podání herců z FajnEventu oživuje staré zdi Želivského kláštera a jeho zahrad. Příběh, který zná snad každý, je přetvořen do netradičního interaktivního formátu, kde se návštěvníci stávají součástí děje. Nejenže se ocitají tváří v tvář strhujícím výkonům pěti herců, ale mají i možnost vstoupit do příběhu a dotknout se pocitů každé z postav. Během představení navštíví účastníci Mariánskou zahradu, Rajskou zahradu, Kapitulní síň, Malovaný refektář a Konventní sklepení. „Pašijové hry – poslední dny Krista“ nejsou jen obyčejnou divadelní hrou, ale jsou cestou, jak prožít velikonoční příběh intenzivněji a osobněji.
UPOZORNĚNÍ: Představení jsme se snažili přizpůsobit tak abyste na něj mohli přijít s dětmi. I přesto se v představení vyskytují scény, kde je používána krev, zvažte proto prosím návštěvu s nejmenšími dětmi. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat:
Telefon +420 725 448 291
E-mail: centrum@zeliv.eu