Rozsvícením stromu a žehnáním věnců začal advent v jihočeské metropoli

Rozsvícením stromu a žehnáním věnců začal advent v jihočeské metropoli
2. prosince 2017, České Budějovice

Symbolem adventu pro rok 2017 v Českých Budějovicích je jedle obrovská, která od sobotního podvečera svítí na náměstí Přemysla Otakara II.

„Advent patří k prožívání každého křesťana. Je to čas, kdy se máme ztišit a hlouběji ponořit do textu Písma, abychom rozjímali o hloubce a poselství, které nám tento čas přináší“, řekl při této příležitosti otec biskup Vlastimil Kročil divákům televize Jéčko.

Společně s náměstkem primátora Petrem Podholou a biskupem Vlastimilem Kročilem strom rozsvítila mladá dívka Agnes, která tisícům návštěvníků sdělila své vánoční přání a zacinkala na zvoneček. 15 metrů vysokou kanadskou jedli, věnoval městu soukromý dárce.

V úvodu mše svaté v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše, kterou v sobotní podvečer začal nový liturgický rok, požehnal otec biskup Pavel Posád adventní věnce.

O věnci, který je symbolem vítězství a královské důstojnosti hovoří i Písmo svaté jako o projevu úcty, radosti a vítězství. Adventní věnec je holdem Ježíši Kristu - očekávanému a zároveň již příchozímu vítězi, králi a osvoboditeli. Světlo z hořících svící odkazuje na přicházejícího Krista, který rozptyluje temnotu a strach, neboť on je "Světlo světa" (Jan 8,12).

 

 
Fotogalerie Zahájení adventu 2017
Zahájení adventu 2017

04.12.2017 09:00

2. prosince 2017, České Budějovice

Autor: Michaela Reitingerová a Gabriela Nováková / Člověk a víra

Počet fotek ve fotogalerii: 5

Fotogalerie Zobrazit fotky