Zvony připomenou konec 1. světové války

02.11.2018 Miroslav Bína

11. 11. 2018, ČR; Římskokatolická církev se připojí k iniciativě britské ambasády, a letos poprvé si u nás připomene výročí konce první světové války tím, že se 11. listopadu 2018 ve 13.30 rozezní zvony.

Jedná se o sté výročí této události, v roce připomínky 100 let od vzniku Československa, v roce devadesátého devátého výročí vzniku katolické charity u nás.

Prosíme všechny duchovní správce, aby zajistili, že budou znít po dobu několika minut kostelní zvony,“ vyzval farnosti k zapojení generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.

Tradice zvonění na připomínku konce války je doma ve Velké Británii, kde se 11. listopadu v 12.30 tamního času (13.30 SEČ) po celé zemi tradičně rozeznívají zvony k uctění obětí této první velké války a připomenutí jejího konce.

I v ČR půjde o ekumenickou iniciativu, do které se rovněž zapojí další církve, které jsou sdružené v Ekumenické radě církví v ČR (ERC).

Na neděli 11. listopadu taky připadá tzv. Veterans Day, Den válečných veteránů dobře známý především svým symbolem vlčího máku.

Podpořte prosím dle svých možností tyto iniciativy v duchu hesla: Odpusť, ale nezapomínej.

(Zdroj: Britská ambasáda v ČR, Post Bellum)