Zájemci o službu nemocničního kaplana mohou získat kvalifikaci

22.08.2019 Miroslav Bína

21. 8. 2019, České Budějovice; Absolventi dvou semestrálního kurzu, který na podzim otevře Teologická fakulta, získají kvalifikaci, kterou pro práci kaplana vyžaduje dohoda České biskupské konference, Ekumenické rady církví a příslušné směrnice Ministerstva zdravotnictví.

„Absolventi kurzu Nemocniční kaplan projdou teoretickým i praktickým vzděláváním. Každé z těchto částí je pak věnována stejně velká pozornost,“ řekl docent Michal Opatrný, proděkan Teologické fakulty a odborný garant kurzu.

Teoretická část kurzu se bude zabývat filosofickými a teologickými základy kaplanství, otázkami duchovní péče a doprovázením jakožto i teorií a praxí zdravotnictví. Praktická část pak bude tvořena vlastní praxí ve dvou zdravotnických zařízeních, semináři a odbornými konzultacemi.

„Během praxe budou účastníci kurzu pracovat jako členové týmu s různým způsobem kontaktu s pacienty i zdravotnickým personálem, což jim přinese nenahraditelné zkušenosti do budoucna,“ dodal docent Opatrný.

Kurz Nemocniční kaplan je určen pro zájemce o tuto profesi z řad katolické církve a církví sdružených v Ekumenické radě církví, kteří mají ukončené teologické vzdělání na bakalářském stupni, pokračují ve studiu na stupni magisterském a zároveň mají doporučení od představitele své církve.

Více informací o kurzu získáte na stránkách Celoživotního vzdělávání Teologické fakulty Jihočeské univerzity.

Přihlášky fakulta přijímá do 14. 10. 2019.

(Zdroj: TFJU)

Čtěte také: Kaplani jsou připraveni pro službu v nemocnicích