Velikonoční příběh s převorem Librariem

12.03.2019 Miroslav Bína

16. 3. 2019, České Budějovice; V sobotu se můžete v bývalém dominikánském klášteře na Piaristickém náměstí vrátit do starých časů.

Interaktivní program pro celou rodinu nabízí možnost se aktivně zapojit do 5 interaktivních workshopů anebo si poslechnout fundovanou a poutavou komentovanou prohlídku Ing. Jana Míchala o historii klášterního kostela. Workshopy i komentovaná prohlídka se budou opakovat třikrát, a to od 10.00 hodin každou celou hodinu. Na výběr je hudební dílna, pantomima, biblické tance, tesařská dílna a krčma.

„Velikonoce jsou již za 5 týdnů, a tak jsme chtěli širokou veřejnost velmi originálním a záživným způsobem seznámit s velikonočními události, a to všemi smysly,“ vysvětluje otec Tomas van Zavrel, předseda Spolku Most-České Budějovice, která je pořadatelem akce a s statutárním Městem České Budějovice celou akci financuje. „Od 9.00 se budou opakovat krátké ochutnávky workshopů, podle kterých si návštěvníci mohou vybrat, kde se po celé dopoledne budou chtít zapojit,“ říká Hanka Kalná, spolupořadatelka a dodává: „Jednotlivé workshopy mají omezenou kapacitu, a tak si návštěvníci budou moci na recepci vyzvednout vstupenku na jednotlivé dílny na konkrétní čas. Vstup je dobrovolný.“

Vše se koná pod střechou, tak program se koná za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Návštěvníci budou také mít možnost nahlédnout do prostor, které obvykle nejsou dostupné, a též okouknout pokračující celkovou rekonstrukcí kláštera.

  • Kdy? Sobota 16. března 2019
  • V kolik? Ukázky 9.00-10.00 hodin, 3 bloky workshopů 10.00-13.00 hodin
  • Kde? Bývalý dominikánský klášter na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích
  • Téma? Velikonoční příběh s převorem Librariem, dle barokní legendy zpovědník krále Přemysla Otakara II
  • Co? Kreativní dílny: hudba, pantomima, biblické tance, tesař, krčma a komentovaná prohlídka klášterního kostela
  • Zápis? Zápis do 3 bloků po 6 workshopů se koná na místě od 9 hodin
  • Pro koho? Od 7 do 99 let

(Zdroj: Spolek Most)