Úsilí za péči o slabší a potřebné se dočkalo ocenění

25.05.2018 Miroslav Bína

24. 5. 2018, České Budějovice; Za rozvoj služeb pro duševně nemocné a prosazování jejich zájmů převzala z rukou diecézního biskupa Vlastimila Kročila a primátora Jiřího Svobody ocenění Zdeňka Kuviková z organizace FOKUS CB.

Nositelky oceněných projektů s vítězkou ankety (druhá zleva); biskupem Vlastimilem Kročilem a primátorem Jiřím Svobodou; foto Petr Kala

Stalo se tak v rámci druhého ročníku ankety Žena Českobudějovicka, která upozorňuje na přínos v rozvoji sociálních služeb a charitativních aktivit.

Již v minulém týdnu vybírala porota za účasti obou jmenovaných nositelky pěti projektů, které vzešly z nominací přijatých v dubnu a květnu. Anketu vyhlásil Spolek DialogCB, z.s. ve spolupráci s MODA Fashion Days České Budějovice.

Součástí galavečera v prostorách českobudějovického výstaviště bylo také předání šeku, s částkou 20 tisíc korun pro Dobrovolnické centrum českobudějovické Diecézní Charity, od pořádající agentury. Diecézní charita již 22. května představila činnost svého dobrovolnického centra a možnosti zapojení pro nové zájemce. Stalo se tak na workshopu věnovanému sociálním tématům, který je součástí ankety.

(Autor článku Miroslav Bína)