Setkání partnerských měst na vlně spolupráce

České Budějovice – Linec – Pasov: osa, kterou již dlouho spojuje těsné přátelství. „Slavnost tří měst“ opět umožnila setkání osobností a navázání nových vztahů.

Úvodními slovy vedoucích delegací partnerských měst se nesla připomínka přirozených historických a obchodních vazeb, stejně jako výměny v oblasti kultury a vzdělání – zúčastněná města jsou současně regionálními správními a univerzitními centry.

S vedoucí delegace a členkou linecké městské rady Karin Kasberger a Jaromírem Talířem, náměstkem českobudějovického primátora hovořil generální vikář David Henzl o opětovném navázání přirozených vazeb mezi městy a regiony, které významně posilují také přeshraniční aktivity Církve, na české straně konkrétně českobudějovické diecéze.

„Naše města spojuje také historická přítomnost armády na jejich územích. V těchto prostorách bývalých Mariánských kasáren, kde se nyní scházíme, sloužil také bývalý český prezident Václav Havel“, připomněl Jaromír Talíř. Podle náměstka pasovského primátora Detlefa Wimmera aktuálními společnými aktivitami boříme zdi a navazujeme na spolupráci, která započala již v roce 1994. Po krátké pouze v roce 2011 ji setkáním tří měst znovu oživujeme.

Hosté ze tří partnerských měst včera mimo jiné navštívili festival „Vltava žije“ a shlédli audiovizuální produkce u řeky Vltavy a v historickém centru města.

18.7.2018
23.9.2018
Mouřenec nad Annínem

Mouřenecké léto 2018

Šumavský kostel na Mouřenci oslaví 25 let od znovuvysvěcení. V létě zve na koncerty Spirituál kvintetu nebo Jakuba Smolíka....